Chatbox |
Nesta |
Rev If you ever want to know den spaces divide your apples by 2 ;) 4850 ➗ 2=2,425 |
Siku of Kinapak |
As for explore moves, I love one time purchases that last forever even if they cost a lot more upfront, than continually buying something over and over again. At least for things I will use often enough to make worth it. |
Siku of Kinapak |
Just multiply how many new den spaces you want x 2, then round up. That's how many apples you'll need to buy them. Easy peasy. |
Revelry |
siku uhm, I never considered buy the moves expansion since I just bulk buy moves and almost never really use the ones we get for free nesta dont quit on us ; ) |
Siku of Kinapak |
I have 65 explore moves from expansions + original moves. But during weather conditions I can end up with 200-300 moves just from having all heros. More than enough to leave me needing a break for real life. ;-P |
Revelry |
Apothecary I think its worth a try, other than the den space one, it feels a bit meh... in my opnion |
Siku of Kinapak |
for earning mush in explore it depends on a lot of things. terrains, cp, weather with heros for those tons of extra free explore moves, time of year... etc. |
Apothecary |
Okay let me finish cleaning my kitchen and then I'll start exploring. Do You guys want me to stream today? |
Revelry |
so like, with apples at 900 apiece. how much m,ush would one need to make a 2k talent stud? |
Apothecary |
@Revelry I've been debating suggesting a few new ones, I suggested more levels before and people shot me down. |
Apothecary |
How many den spaces can 4850 apples get you is what I meant to ask. |
Quests |
Alliance Battles |
Challenges |
![]() | Ermine : +3 |
![]() | Bobcat : +4 |
![]() | Jackal : +5 |
Chatbox |
Nesta |
Rev If you ever want to know den spaces divide your apples by 2 ;) 4850 ➗ 2=2,425 |
Siku of Kinapak |
As for explore moves, I love one time purchases that last forever even if they cost a lot more upfront, than continually buying something over and over again. At least for things I will use often enough to make worth it. |
Siku of Kinapak |
Just multiply how many new den spaces you want x 2, then round up. That's how many apples you'll need to buy them. Easy peasy. |
Revelry |
siku uhm, I never considered buy the moves expansion since I just bulk buy moves and almost never really use the ones we get for free nesta dont quit on us ; ) |
Siku of Kinapak |
I have 65 explore moves from expansions + original moves. But during weather conditions I can end up with 200-300 moves just from having all heros. More than enough to leave me needing a break for real life. ;-P |
Revelry |
Apothecary I think its worth a try, other than the den space one, it feels a bit meh... in my opnion |
Siku of Kinapak |
for earning mush in explore it depends on a lot of things. terrains, cp, weather with heros for those tons of extra free explore moves, time of year... etc. |
Apothecary |
Okay let me finish cleaning my kitchen and then I'll start exploring. Do You guys want me to stream today? |
Revelry |
so like, with apples at 900 apiece. how much m,ush would one need to make a 2k talent stud? |
Apothecary |
@Revelry I've been debating suggesting a few new ones, I suggested more levels before and people shot me down. |
Apothecary |
How many den spaces can 4850 apples get you is what I meant to ask. |