Chatbox |
Anatolian Shepherd |
Oof, my 1,400 BE boy got his butt kicked by a wolf with a little over 600 BE. I need to send him to the fields xD he's a disgrace. |
Nesta |
Rev If you ever want to know den spaces divide your apples by 2 ;) 4850 âž— 2=2,425 |
Siku of Kinapak |
As for explore moves, I love one time purchases that last forever even if they cost a lot more upfront, than continually buying something over and over again. At least for things I will use often enough to make worth it. |
Siku of Kinapak |
Just multiply how many new den spaces you want x 2, then round up. That's how many apples you'll need to buy them. Easy peasy. |
Revelry |
siku uhm, I never considered buy the moves expansion since I just bulk buy moves and almost never really use the ones we get for free nesta dont quit on us ; ) |
Siku of Kinapak |
I have 65 explore moves from expansions + original moves. But during weather conditions I can end up with 200-300 moves just from having all heros. More than enough to leave me needing a break for real life. ;-P |
Revelry |
Apothecary I think its worth a try, other than the den space one, it feels a bit meh... in my opnion |
Siku of Kinapak |
for earning mush in explore it depends on a lot of things. terrains, cp, weather with heros for those tons of extra free explore moves, time of year... etc. |
Apothecary |
Okay let me finish cleaning my kitchen and then I'll start exploring. Do You guys want me to stream today? |
Revelry |
so like, with apples at 900 apiece. how much m,ush would one need to make a 2k talent stud? |
Quests |
Alliance Battles |
Challenges |
![]() | Ermine : +3 |
![]() | Bobcat : +4 |
![]() | Jackal : +5 |
Chatbox |
Anatolian Shepherd |
Oof, my 1,400 BE boy got his butt kicked by a wolf with a little over 600 BE. I need to send him to the fields xD he's a disgrace. |
Nesta |
Rev If you ever want to know den spaces divide your apples by 2 ;) 4850 âž— 2=2,425 |
Siku of Kinapak |
As for explore moves, I love one time purchases that last forever even if they cost a lot more upfront, than continually buying something over and over again. At least for things I will use often enough to make worth it. |
Siku of Kinapak |
Just multiply how many new den spaces you want x 2, then round up. That's how many apples you'll need to buy them. Easy peasy. |
Revelry |
siku uhm, I never considered buy the moves expansion since I just bulk buy moves and almost never really use the ones we get for free nesta dont quit on us ; ) |
Siku of Kinapak |
I have 65 explore moves from expansions + original moves. But during weather conditions I can end up with 200-300 moves just from having all heros. More than enough to leave me needing a break for real life. ;-P |
Revelry |
Apothecary I think its worth a try, other than the den space one, it feels a bit meh... in my opnion |
Siku of Kinapak |
for earning mush in explore it depends on a lot of things. terrains, cp, weather with heros for those tons of extra free explore moves, time of year... etc. |
Apothecary |
Okay let me finish cleaning my kitchen and then I'll start exploring. Do You guys want me to stream today? |
Revelry |
so like, with apples at 900 apiece. how much m,ush would one need to make a 2k talent stud? |
| ||
If it is not up-to-date, please update it. Click A link and scroll down to view the info. Active Referrals: 0 Security Change Password Change Email Security Question Change Pack Name Download Personal Data Set Birthday Display Birthday Toggles Set To Desktop View Available For Roleplay Receive Shoutbox Alerts Friends Only In Shoutbox Receive Stolen Food/Relic Alerts Receive Sold Food Alerts Receive Sold Relic Alerts Receive Birth Alerts Receive Alliance Alerts Receive Friend Requests Make Friends List Private Receive Blog Follower Notification Receive Game Newsletter Receive Forum Award Notification Set Explore Wolf Default Disable Animations Change Battle Order Disable Explore Events Disable Infobox Popups Toast Settings |
| ||||||||
|
Delete individual comments.